Jak biuro stało się zielone

W pracy spędzamy większość naszego dnia. Zazwyczaj natłok obowiązków i wieczny brak czasu sprawiają, że zapomniany o ważnych szczegółach, które mają ogromne znaczenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia. Kwiaty do biura to nieodzowny element, który sprawi, że praca będzie przyjemniejsza, a nastrój bardzo korzystny. Jakie są najkorzystniejsze propozycje wprowadzenia do naszych pomieszczeń biurowych odrobiny zieleni i radości? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Propozycje roślin

Do biura warto wybrać rośliny, które prócz doskonałego wyglądu oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Naukowcy udowodnili, że praca w biurach w asyście pięknych kompozycji z roślin zielonych sprzyja bardzo efektywnej pracy, jak również polepsza panującą atmosferę międzyludzką. Dzięki roślinom w naszym otoczeniu wzrasta również nasza kreatywność, koncentracja i chęć do działania. 

Najlepsze propozycje kwiatów do biura to m.in.;

– skrzydłokwiat,

– zielistka,

– figowiec benjamiński (fikus),

– zamiokulcas zamiolistny,

– wężownica,

– palma kolarowa,

– paprotka. 

Najprostszym rozwiązaniem będzie zakup rośliny i umiejscowienie jej w ozdobnej donicy. Coraz częściej jednak w biurach pojawiają się ciekawe i innowacyjne kompozycje roślinne. 

Ściany zielone 

Ściany zielone, zwane inaczej ogrodami wertykalnymi, to pomysł, który doda unikatowego wyglądu każdemu wnętrzu. Współczesne ogrody wertykalne zawdzięczamy francuskiemu naukowcowi – Patricowi Blanc. To człowiek, który był zafascynowany roślinami tropikalnymi, i pewnego dnia zauważył, że niektóre ich gatunki rosną w ekstremalnych warunkach. Blanc jako pierwszy na szeroką skalę spopularyzował zielone ściany, które cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością ludzi na całym świecie po dziś dzień. Wykorzystuje się je powszechnie przy aranżacji nowoczesnych wnętrz. Coraz częściej spotyka się je również w profesjonalnych biurach. 

Zielone ściany to po prostu rozbudowane pionowe kompozycje roślinne rozmieszczone na jednej ze ścian pomieszczenia. Dzięki takiej kompozycji znacznie poprawia się jakość powietrza, otrzymując odpowiedni poziom jego wilgotności.

Ściany z mchu 

Ściany z mchu to bardzo efektywna aranżacja, która stanowi swojego rodzaju alternatywę dla tradycyjnych ścian zielonych. Niepozorny mech narobił sporo zamieszania i z przytupem wdarł się na salony i przestrzenie biurowe. Miliony osób pokochało go głównie za jego ogromnie nowoczesny i ciekawy design. Ściana finezyjnie porośnięta mechem to coraz częściej spotkany widok wśród nowoczesnych i luksusowych aranżacji. Co więcej, uzyskanie spektakularnego efektu nie jest trudne. Do ścian mocuje się gotowe panele z mchem dekoracyjnym. Mech jest zbierany ręcznie i poddawany obróbce, dzięki czemu zachowuje wysoce intensywny kolor i strukturę. Do wyboru mamy mech leśny, mech poduszkowy bądź mech trawiasty. 

Roślinność w przestrzeni biurowej odgrywa ogromną rolę, o czym na własnej skórze przekonują się całe rzesze pracowników umysłowych. Ozdób swojej biuro piękna roślinnością i ciesz się czystym powietrzem i dobrą atmosferą każdego dnia. Do dzieła!.